It is currently Wed Aug 10, 2022 5:21 am

All times are UTC [ DST ]


Forum rules


Please click here to view the forum rules



Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Pre Season Topic 2022/23 (NL Sides)
PostPosted: Fri May 27, 2022 5:22 am 
Offline
User avatar

Joined: Fri Jun 18, 2004 3:42 pm
Posts: 2411
Location: Spennymoor
Posting Of Pre Season Games Will Be Posted Here - (3pm Kick Off's Unless Stated At The Weekend Or 7.45pm Kick Off's Midweek)

Sat 25th June
Heacham FC 0-1 Peterborough Sports

Tue 28th
Euxton Villa 1-4 Chorley FC

Fri 1st July
Bradford Park Avenue 0-2 Bradford City (Tom Banks Memorial Trophy)

Sat 2nd
Alfreton Town 0-0 Sheffield Wednesday
Ascot United 0-3 Slough Town
Badshot Lea 0-4 Aldershot Town
Banbury United 3-0 Easington Sports (Ron Thomas Cup)
Barnet FC 4-0 Dunstable Town (Behind Closed Doors)
Chorley FC 1-3 Bolton Wanderers
Cove FC 0-9 Farnborough FC
Havant & Waterlooville 0-3 Portsmouth FC
Leamington FC 1-3 Coventry City (1pm)
New Mills 0-3 Curzon Ashton
Oxford City 2-5 Oxford United
Roffey FC 0-5 Dorking Wanderers
Southport FC 0-2 Blackpool FC
Sunderland AFC ?-? Gateshead FC (Behind Closed Doors - 11am)
Sunderland AFC ?-? Blyth Spartans (Behind Closed Doors - 2pm)
Sutton Common Rovers 1-5 Tonbridge Angels

Tue 5th
Alton FC 0-3 Havant & Waterlooville
Bacup Borough 2-4 Chorley FC
Badshot Lea 0-7 Farnborough FC
Basford United 1-5 Notts County
Bedford Town 0-4 Barnet FC
Bitton AFC 0-4 Taunton Town
Brimscombe and Thrupp 1-0 Hungerford Town
Cray Wanderers 0-2 Welling United
Dorking Wanderers 1-2 Sutton United
Folkestone Invicta 0-3 Tonbridge Angels
Goole AFC 0-1 Scarborough Athletic (Jeff Barmby Memorial Trophy)
Hendon FC 0-4 Wealdstone FC
Ipswich Wanderers 0-2 King's Lynn Town
Market Drayton Town 0-0 AFC Telford United
Newton Aycliffe 2-5 Darlington FC
Peacehaven & Telscombe 0-5 Eastbourne Borough
St Ives Town v Peterborough Sports
Whitchurch Alport 0-2 Chester FC
Woking FC 3-2 Arsenal FC U23's
Worthing FC 2-0 Three Bridges

Wed 6th
Bath City 1-3 Colchester United
Highworth Town 1-1 Chippenham Town

Thur 7th
Bridlington Town 2-2 Scarborough Athletic

Fri 8th
Aveley FC 0-1 Dagenham & Redbridge
Bishops Cleeve 0-3 Gloucester City
Brighton & Hove Albion U23's 1-1 Worthing FC (5.30pm - Behind Closed Doors)
Buckland Athletic 0-1 Torquay United (7.30pm)
Buxton FC 1-0 Matlock Town
Punjab United 1-3 Ebbsfleet United
York City 2-3 Middlesbrough FC

Sat 9th
Alfreton Town 0-1 Solihull Moors
Ashton United 2-0 Curzon Ashton
Bamber Bridge 0-0 Oldham Athletic
Banbury United 1-2 Oxford United
Beckenham Town 3-7 Welling United (2pm)
Binfield FC 1-4 Maidenhead United (2.30pm)
Boldmere St Michaels 0-2 Leamington FC
Boreham Wood 0-2 Brentford FC
Canvey Island 0-1 Concord Rangers
Charnock Richard 1-5 Chorley FC
Chester FC 0-1 Rochdale AFC
Cray Wanderers 1-1 Tonbridge Angels
Crook Town 2-4 Darlington FC
Dartford FC 1-6 Charlton Athletic
Dorking Wanderers 5-2 Farnborough FC
Dover Athletic 2-0 Gillingham FC (1pm)
Havant & Waterlooville 1-2 Sutton United
Hednesford Town 1-0 Hereford FC
Hemel Hempstead Town 0-2 Barnet FC
Holyport FC 0-7 Maidenhead United (11.30am)
Kings Langley 0-4 Southend United
Leicester City 1-2 Notts County (Behind Closed Doors - 1pm)
Newcastle United 5-1 Gateshead FC (Behind Closed Doors)
Newmarket Town 1-4 Braintree Town
Newport County 3-0 Hungerford Town (Behind Closed Doors)
Portland United 1-2 Weymouth FC
Selsey FC 1-1 Worthing FC
Silsden AFC 2-1 Bradford Park Avenue
Slough Town 1-2 Wealdstone FC
St Ives Town 1-3 King's Lynn Town
Tamworth FC 1-0 Kettering Town
West Didsbury & Chorlton 2-0 Altrincham FC (12pm)
Whitchurch Alport 1-2 AFC Telford United
Worksop Town 2-1 Farsley Celtic
Wythenshawe Town 2-2 Altrincham FC (3.30pm)

Mon 11th
Beaconsfield Town 4-4 Wealdstone FC

Tue 12th
AFC Fylde 1-0 FC Halifax Town
AFC Telford Utd 0-0 Shrewsbury Town
Alfreton Town 0-2 Notts County
Bedford Town 1-1 Peterborough Sports
Blyth Spartans 5-3 South Shields
Boreham Wood 1-1 West Ham United
Bugbrooke St Michaels 2-3 Kettering Town (Northants Senior Cup 1st Round)
Buxton FC 3-0 Stocksbride Park Steels
Canvey Island 0-7 Southend United
Chatham Town 0-1 Ebbsfleet United
Chippenham Town 1-4 Bristol Rovers
Chorley FC 3-0 Salford City XI
Club Thorne Colliery 0-5 Farsley Celtic
Corinthian FC 0-1 Tonbridge Angels
Dartford FC 0-2 Millwall FC
East Thurrock United 0-4 Concord Rangers
Evesham United 1-3 Banbury United
Exmouth Town 0-2 Torquay United (7.30pm)
Farnborough FC 0-2 AFC Wimbledon (7.15pm)
Gainsborough Trinity 2-3 Boston United
Harpenden Town 1-2 St Albans City
Horndean FC 0-0 Havant & Waterlooville
Hungerford Town 1-2 Oxford United
King's Lynn Town 0-2 Norwich City
Lancaster City 0-1 Southport FC
Leamington FC 1-1 Walsall FC
Maidstone United 0-0 Leyton Orient
Nantwich Town 1-2 Curzon Ashton
Reading FC 4-0 Maidenhead United (Behind Closed Doors)
Scarborough Athletic 6-0 Pickering Town
Swindon Supermarine 1-1 Gloucester City
Sutton Athletic 2-1 Cheshunt FC
Taunton Town 0-0 Yeovil Town
Trafford FC 0-2 Altrincham FC
Wingate & Finchley 1-2 Barnet FC
Woking FC 0-4 Swindon Town
Worcester Raiders 0-5 Kidderminster Harriers

Wed 13th
Boston Town 2-1 Boston United
Eastleigh FC 1-5 Oxford United
Hereford FC 1-3 Arsenal FC U23's
Spennymoor Town 1-3 Doncaster Rovers (7pm)

Thur 14th
AFC Sudbury 2-1 Braintree Town
Cheshunt FC 3-1 FC Romania (3G Pitch - 8pm)

Fri 15th
Boreham Wood 2-4 Chelsea FC XI (7pm)
Chorley FC 0-5 Stockport County
Ebbsfleet United 1-2 West Ham United U23's

Sat 16th
AFC Telford United 0-2 Walsall FC
Alfreton Town 0-4 Grimsby Town
Banbury United 3-1 Coalville Town
Barnet FC 0-2 Peterborough United
Barry Town 0-2 Dorking Wanderers
Blyth Spartans 0-0 Middlesbrough FC U23's (1pm)
Brackley Town 1-1 Solihull Moors
Cambridge United - Notts County (@ St Neots - 1pm) - Game 1 2-0, Game 2 - 2-3
Chester FC 1-1 Morecambe FC
Darlington FC 1-2 Rochdale AFC
Farnborough FC 1-1 Woking FC
Farsley Celtic 0-3 Tonbridge Angels
Glouchester City 1-0 Hungerford Town (1pm)
Grays Athletic 2-0 Cheshunt FC
Hartley Whitney 0-1 Chippenham Town (1pm)
Hednesford Town 1-5 Kidderminster Harriers (1pm)
Isle Of Man 1-5 Altrincham FC
Kettering Town 2-2 Southend United
King's Lynn Town 1-1 MK Dons
Leamington FC 1-2 Aston Villa XI (1pm)
Macclesfield FC 4-0 Buxton FC
Maidenhead United 1-0 Brentford FC 'B'
Malvern Town 0-4 Hereford FC
Matlock Town 0-2 Chesterfield FC
Needham Market 2-4 Braintree Town
Oldham Athletic 1-3 Wigan Athletic (1pm)
Peterborough Sports 4-2 Concord Rangers
Poole Town 1-0 Weymouth FC
Sailsbury FC 1-1 Havant & Waterlooville
Scarborough Athletic 1-3 Stockton Town
Scunthorpe United 3-2 Sheffield United (12.30pm)
Slough Town 0-3 Aldershot Town
Southport FC 1-4 Southend United
Spennymoor Town 0-4 Gateshead FC
St Albans City 0-2 Stevenage FC
Stratford Town 0-4 Oxford City
Torquay United 0-0 Newport County
Wealdstone FC 0-1 Charlton Athletic U23's
Yeovil Town 1-1 Exeter City
York City 1-4 Bradford City

Tue 19th
AFC Totton 1-5 Havant & Waterlooville
Alfreton Town C-C Chesterfield FC - Due to concern with the hot weather
Aveley FC 2-0 Cheshunt FC
Bishop's Stortford 0-3 Dagenham & Redbridge
Brackley Town 2-1 Burton Albion
Bradford Park Avenue 2-0 Oldham Athletic
Braintree Town 3-1 Peterborough Sports
Bromsgrove Sporting C-C Kidderminster Harriers
Buxton FC C-C Barnsley FC - Due to concern with the hot weather
Chippenham Town 0-3 Bristol City XI
Cinderford Town 1-3 Gloucester City
Colchester United 2-2 Southend United
Cray Valley PM 0-0 Concord Rangers
Dartford FC 2-0 Barnet FC
Dulwich Hamlet 1-3 Millwall FC U23's
Enfield Town 1-4 St Albans City
Frome Town 2-0 Weymouth FC
Hartley Wintney 0-0 Farnborough FC
Hebburn Town 1-0 Gateshead FC
Hungerford Town C-C Hungerford Town Swifts - Due to concern with the hot weather
Maidstone United C-C Tonbridge Angels - Due to concern with the hot weather
Newton Aycliffe 0-5 Spennymoor Town
Scunthorpe United 1-4 Rochdale AFC
Southport FC 3-0 Marine AFC
Stalybridge Celtic 2-3 Chester FC
Sutton United 0-1 Woking FC
Taunton Town 1-2 Bideford AFC
Torquay United 0-5 Plymouth Argyle
Warrington Rylands 1-2 Chorley FC

Wed 20th
Arbroath FC 1-2 AFC Fylde
Bishops Cleeve 0-3 Bath City
Boston United 1-1 Notts County
Bromley FC 0-2 Tottenham Hotspur U21's
Burscough FC 1-9 Chorley FC XI
Chatham Town 1-4 Welling United
Coalville Town 0-5 Hereford FC
Ebbsfleet United 3-0 Ramsgate FC
Hitchin Town 0-2 Boreham Wood
King's Lynn Town 1-0 Peterborough United
Mansfield Town C-C FC Halifax Town - Due To C19?
Potters Bar Town 3-4 Maidenhead United
Wealdstone FC 2-8 QPR

Thur 21st
Bradford Park Avenue 4-0 Eccleshill United

Fri 22nd
Kidderminster Harriers 1-3 Liverpool FC XI
West Allotment Celtic 0-2 Blyth Spartans

_________________
Spennymoor Town's 9 Seasons in the Northern League:
Trophies - Division Champs (Five Times), JR Cleator Cup (Four Times) FA Vase, DCC (Won Once, 3 Finals), League Cup

DONT LOSE THE FAITH!!!!!

1st Team - NL North
#CoxhoeFanChris
#EveshamFanChris


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pre Season Topic 2022/23 (NL Sides)
PostPosted: Fri May 27, 2022 6:36 am 
Offline
User avatar

Joined: Fri Jun 18, 2004 3:42 pm
Posts: 2411
Location: Spennymoor
Sat 23rd
AFC Portchester 1-1 Havant & Waterlooville
Aldershot Town 3-2 Crawley Town
Alfreton Town 0-1 Anstey Nomads
Altrincham FC 0-2 Stockport County
Banbury United 3-0 North Leigh
Barnet FC 1-3 MK Dons
Bedford Town 1-4 Wealdstone FC
Bootle FC 0-1 Southport FC
Braintree Town 1-1 Norwich City U23's
Bromsgrove Sporting 1-0 Hemel Hempstead Town
Cheshunt FC 0-0 King's Lynn Town (4.15pm - Cheshunt Community Trophy)
King's Lynn Town 1-1 Haringey Borough (2.45pm - Cheshunt Community Trophy)
Cheshunt FC 0-2 Haringey Borough (1pm - Cheshunt Community Trophy)
Chesterfield FC 3-0 Bradford City
Cirencester Town 1-2 Chippenham Town
Dagenham & Redbridge 2-2 Leyton Orient
Darlington FC 1-2 Middlesbrough FC U23's (1pm)
Dartford FC 2-2 Boreham Wood
Eastleigh FC 2-1 Brighton & Hove Albion U23's
Ebbsfleet United 2-2 Colchester United
Farnborough FC 1-2 Dulwich Hamlet
Farsley Celtic 2-1 FC Halifax Town
Folkestone Invicta 1-2 Maidstone United
Gloucester City 3-1 Bath City
Grantham Town 0-0 Boston United
Halesowen Town 0-1 Leamington FC
Harrogate Town 3-1 Gateshead FC
Hendon FC 1-0 St Albans City
Hornchurch FC 4-1 Concord Rangers
Hungerford Town 3-1 Maidenhead United
Jersey Bulls 4-1 Kettering Town
Leatherhead FC 3-2 Dorking Wanderers (Advertiser Trophy)
Leek Town 0-0 Buxton FC
Macclesfield FC 4-0 York City
Margate FC 1-3 Tonbridge Angels
Oldham Athletic 0-3 Mansfield Town
Oxford City 1-1 Brackley Town
Peterborough Sports 0-0 Stevenage FC
Runcorn Linnets v Chester FC (5.15pm)
Scunthorpe United 1-1 Peterborough United
Solihull Moors 0-2 Walsall FC
South Shields 1-0 Scarborough Athletic (2pm)
Southend United 0-1 Gillingham FC
Spennymoor Town 0-1 Coalville Town
Stalybridge Celtic 2-1 Curzon Ashton
Sutton United 3-2 Bromley FC
Torquay United 1-0 Exeter City
Warrington Town 3-1 AFC Telford United (2pm)
Weston-Super-Mare 1-5 Weymouth FC
Worthing FC 5-1 Swindon Town
Yeovil Town 0-2 Plymouth Argyle

Sun 24th
Hereford FC 0-2 Cardiff City XI (1pm)

Tue 26th
AFC Fylde 0-2 Blackpool FC
AFC Rushden & Diamonds 1-1 Brackley Town
AFC Totton 2-2 Aldershot Town
Alfreton Town 2-1 Derby County
Alvechurch FC 1-4 Hereford FC
Barnet FC 2-3 Portsmouth FC XI
Billericay Town 1-5 Wealdstone FC
Binfield FC 0-5 Slough Town
Blyth Spartans 3-0 Ashington AFC
Bradford Park Avenue 0-1 Scunthorpe United
Chatham Town 1-1 Dartford FC
Cheshunt FC 0-1 Hayes & Yeading
Chester FC 1-0 Atherton Collieries AFC
Colne FC 0-3 Curzon Ashton
Concord Rangers 1-1 Dagenham & Redbridge
Corinthian Casuals FC 1-3 Farnborough FC
Dorchester Town 0-0 Yeovil Town
Fleetwood Town 2-1 FC Halifax Town (Behind Closed Doors - 1pm)
Grantham Town C-C Farsley Celtic
Guiseley AFC 3-0 Darlington FC
Hungerford Town 3-2 Leatherhead FC
Ilkeston Town 3-2 Boston United
Ipswich Town 3-1 Southend United
Kidderminster Harriers 0-1 Manchester United XI
Kings Langley 1-0 St Albans City
Macclesfield FC 1-4 Chorley FC
Notts County 2-2 Nottingham Forrest
Peterborough Sports 1-0 St Albans City
Potters Bar Town 1-1 Boreham Wood
Radcliffe FC 1-2 Oldham Athletic
Royston Town 0-1 Peterborough Sports
Scarborough Athletic 0-2 Tadcaster Albion
Selby Town 0-4 York City
Sherwood Colliery 1-4 Buxton FC
Southport FC 2-0 Bolton Wanderers (7.30pm)
Stoke City U23's 5-1 Altrincham FC
Stourbridge FC 1-0 Banbury United
Stratford Town 1-4 Woking FC
Swindon Supermarine 0-3 Taunton Town
Thornaby FC 2-2 Spennymoor Town (7.30pm)
Winchester City C-C Havant & Waterlooville
Worthing FC 3-0 Horsham FC

Wed 27th
Chippenham Town 2-2 Cardiff City U23's
Corinthian FC 1-1 Ebbsfleet United

Fri 29th
Bognor Regis Town 1-1 Worthing FC
Boreham Wood 3-2 Arsenal FC XI
Boston United 0-2 Chesterfield FC (7pm)
Eastleigh FC 2-1 Hungerford Town (7.30pm)

Sat 30th
AFC Fylde 2-1 Oldham Athletic
AFC Telford United 2-2 Solihull Moors
Altrincham FC 2-1 Manchester United XI
Bishop's Stortford FC 1-4 Peterborough Sports
Bradford Park Avenue 1-2 Guiseley AFC
Bromley FC 1-0 Chelsea FC XI
Buxton FC 2-2 Warrington Town
Canvey Island 1-0 Dartford FC
Chatham Town 5-3 Bromley FC XI
Chelsea FC XI 4-0 Dorking Wanderers
City Of Liverpool 2-1 Chorley FC
Colne FC 2-1 FC Halifax Town
Concord Rangers 2-1 Southend United
Corby Town 0-1 Kettering Town
Curzon Ashton 0-3 FC Halifax Town
Dagenham & Redbridge 1-1 West Ham United U23's
Ebbsfleet United 5-1 Herne Bay
Farnborough FC 1-0 Maidenhead United
Farsley Celtic 1-5 Scunthorpe United
FC United Of Manchester 0-0 Banbury United (Supporters Direct Shield) - Banbury won 3-1 on pens
Halesowen Town 1-4 Kidderminster Harriers
Hampton & Richmond Borough 0-1 Woking FC
Harborough Town 2-3 Boston United
Havant & Waterlooville 0-0 Aldershot Town
Hemel Hempstead Town 0-0 Brackley Town
Hyde United 2-2 Chester FC (2pm)
Maidstone United 2-2 Dulwich Hamlet
Melksham Town 0-0 Chippenham Town (2pm - Ian Monnery Trophy) - Chippenham won 5-4 on pens
North Shields 2-1 Blyth Spartans
Oxford City 3-3 Gloucester City
Rushall Olympic 0-0 Hereford FC
Salisbury FC 2-1 Hungerford Town
Scarborough Athletic 3-2 Marske United
Southport FC 0-4 Everton FC
St Albans City 2-1 Barnet FC
Stratford Town 1-2 Leamington FC
Trafford FC 4-2 Spennymoor Town
Truro City 1-3 Torquay United
Wealdstone FC 0-3 Chelmsford City
Weston-Super-Mare 0-1 Yeovil Town
Weymouth FC 1-0 Dorchester Town
Whitby Town 2-2 Darlington FC
Wingate & Finchley 1-1 Tonbridge Angels
Wrexham AFC 4-0 Macclesfield FC
York City 0-1 Notts County

Mon 1st Aug
St Albans City 0-1 Arsenal FC U23's

Tue 2nd
Bowers & Pitsea 1-5 Concord Rangers
Eastbourne Borough 1-1 Lincoln City U23's
Peterborough Sports 2-1 Peterborough United (Maunsell Cup)
Workshop Town 4-2 Scarborough Athletic
Worthing FC 5-1 Wycombe Wanderers XI

_________________
Spennymoor Town's 9 Seasons in the Northern League:
Trophies - Division Champs (Five Times), JR Cleator Cup (Four Times) FA Vase, DCC (Won Once, 3 Finals), League Cup

DONT LOSE THE FAITH!!!!!

1st Team - NL North
#CoxhoeFanChris
#EveshamFanChris


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pre Season Topic 2022/23 (NL Sides)
PostPosted: Sun Jun 26, 2022 6:45 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Jun 18, 2004 3:42 pm
Posts: 2411
Location: Spennymoor
Massive updated of pre season games

_________________
Spennymoor Town's 9 Seasons in the Northern League:
Trophies - Division Champs (Five Times), JR Cleator Cup (Four Times) FA Vase, DCC (Won Once, 3 Finals), League Cup

DONT LOSE THE FAITH!!!!!

1st Team - NL North
#CoxhoeFanChris
#EveshamFanChris


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pre Season Topic 2022/23 (NL Sides)
PostPosted: Tue Aug 02, 2022 11:40 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Jun 18, 2004 3:42 pm
Posts: 2411
Location: Spennymoor
Pre Season Done!

_________________
Spennymoor Town's 9 Seasons in the Northern League:
Trophies - Division Champs (Five Times), JR Cleator Cup (Four Times) FA Vase, DCC (Won Once, 3 Finals), League Cup

DONT LOSE THE FAITH!!!!!

1st Team - NL North
#CoxhoeFanChris
#EveshamFanChris


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 4 posts ] 

All times are UTC [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group